Motto: V životě můžete dosáhnout čehokoliv, máte-li odvahu o tom snít, inteligenci vytvořit plán  a vůli dotáhnout ten plán do konce

 

POZNEJTE  6  OSVĚDČENÝCH TIPŮ, JAK DOSÁHNOUT USKUTEČNĚNÍ SVÝCH SNŮ

 

5 osvědčených prostředků pro posílení zdraví

smoking-1104336_640.jpg

Zajímáte se aktivně o vaše zdraví, nebo prostě jen řešíte, když vás postihne nějaká nemoc či zdravotní problém?

Já se léta zajímám o „alternativní“ způsoby, jak upevnit svoje zdraví. Tedy o bylinky, bylinné léčebné produkty a jiné prostředky, které ke zdraví napomáhají. A musím říci, že prevence se rozhodně vyplatí.

Zatímco před lety jsem byl každou chvíli nachlazený a nemocný, od doby, kdy se svému tělu věnuji více, jsem už více než 20 let neměl nemocenskou.

Pět na sobě vyzkoušených a osvědčených prostředků a způsobů, jak aktivně pomoci vlastnímu zdraví, vám nyní nabízím.

1/ Masáž rukou ručníkem

Na tento „recept“ jsem narazil v jednom článku. Vycházel ze zkušenosti našich předků. Ti si při ranní hygieně po omytí tváře a rukou neosušovali nejprve obličej, ale ruce, které ručníkem nejen otřeli, ale hlavně vymasírovali a „vydrhli“. Nejlépe hrubším froté ručníkem.

Tato masáž má podle zkušeností velmi pozitivní účinky na ruce a organizmus.

- Rozproudí krevní oběh

- Uvolní svaly a klouby

- Nastartuje lymfatický systém, který napomáhá odvádění usazenin a toxinů

- Ruce jsou potom citlivější a lépe fungují

- Vhodné především pro lidi, kteří mají sedavé zaměstnání a pracují hodně na počítači

2/ Kefír a lněné semínko (lněný olej)

Skvělý prostředek k pročištění tlustého střeva a odstranění usazenin z něj.

V tlustém střevě se usazují různé kaly a zbytky jídla, které zahnívají a mohou způsobit řadu zdravotních problémů. Čisté tlusté střevo je velmi důležité pro zdraví celého těla. Kombinace kefíru a rozemletého lněného semínka je skvělou kombinací k jeho vyčištění. Doporučuje se aspoň po dobu 14 dnů před snídaní a večeří vypít sklenici kefíru s polévkovou lžící rozemletého lněného semínka (zamíchaného do kefíru). To je ideální pomlít v mlýnku na mák.

Jelikož pomleté semínko rychle podléhá oxidaci, je ideální pomlít jej pro každou dávku zvlášť, případně druhou dávku nechat v lednici a do 12 hodin spotřebovat. Místo lněného semínka můžete použít lněný olej a místo kefíru „živý“ jogurt. Nicméně základní varianta (pomleté semínko a kefír) je nejzdravější a nejúčinnější.

3/ „Kneippův chodník“ doma

Už jste slyšeli o Kneippově chodníku? Je to vodoléčebná procedura, která funguje na principu střídání teplé a studené vody. Při této proceduře se nejdříve procházíte v nádržce s teplou vodou okolo 40°C. Poté přejdete do nádržky se studenou vodou, která má kolem 12°C.

Kneippův chodník obvykle naleznete v nabídce lázní, aquaparků a wellness center. Pokud ale tato zařízení nenavštěvujete, mám pro vás návod, který mi dala jedna masérka. Něco jako Kneippův chodník si totiž můžete udělat i doma. Stačí vám k tomu dva plastové lavory či vaničky, židlička a ručník (nebo osuška). A samozřejmě to nejdůležitější – voda. Do jedné nádoby dejte vodu okolo 40°C, do druhé studenou. Vody by mělo být těsně nad kotníky. Pod nádoby si dejte ručníky, nebo osušku, abyste si nezacákali podlahu. No a potom už si dejte k nádobám židličku a můžete začít s koupelí.    

Nejprve ponořte obě nohy do teplé vody tak na 1-2 minuty, potom je zhruba na 10 sekund přesuňte do vody studené. Tuto proceduru opakujte aspoň 5 krát. Poslední ponoření bude do studené vody. Nakonec přijde důkladné osušení noh.

Myslíte si, že vám tato procedura nepřinese žádný prospěch pro vaše zdraví? Až ji vyzkoušíte, zřejmě změníte názor. Střídání teplé a studené vody má řadu pozitivních účinků:

- Prokrvuje nohy a zlepšuje krevní oběh

- Pravidelné aplikování zvyšuje imunitu a odolnost organizmu

- Zlepšuje problém studených nohou

- Blahodárně působí po náročném dni, kdy máte nohy „jako z olova“

- Pomáhá při bolestech hlavy

4/ Manayupa

Tuto úžasnou peruánskou bylinu jsem si nevybral náhodou. Měl jsem léta problémy s překyselením organizmu a pálením žáhy, na které jsem nemohl najít účinný lék. Dostal jsem doporučení na tuto bylinu a ta mne rozhodně nezklamala. Naopak. Její účinky jsou skutečně rozsáhlé:

- Reguluje tvorbu žaludečních kyselin a tím brání překyselení žaludku.

- Má účinky antioxidační a protizánětlivé

- Pomáhá při zánětech a vředové chorobě dvanáctníku a žaludku

- Odstraňuje toxické látky chemického původu z organizmu (například při dlouhodobém užívání léků)

- Pomáhá při zácpách a bolestech břicha

- Má výrazné močopudné účinky, čímž urychluje odstranění toxinů z organizmu

- Napomáhá spalování tuků a tím pomáhá při redukčních dietách

- Pozitivně působí na činnost jater a ledvin

Doporučuje se Manayupu užívat minimálně 4 týdny. Seženete ji ve vybraných prodejnách s bylinami a na internetu.

5/ Matol Km© a JC TONIC©

Pro ty, kteří si uvědomují, že zdraví je třeba si skutečně chránit, mám dva produkty naprosto mimořádných kvalit a účinků.

Oba tyto produkty střídavě užíváme s manželkou už takřka 2,5 roku, a musím konstatovat, že tyto dva bylinné extrakty byly a jsou největším přínosem pro zdraví moje a mé ženy.

Kupříkladu jsem se nadobro zbavil pálení žáhy, které mne léta trápilo. Také mne přestal bolet loket, na který předtím nezabíraly rehabilitace ani mazání. Pomohl až Matol. Podstatně se mi zlepšily imunita a zažívání. A mohl bych pokračovat…

Jestli si vážíte svého zdraví a chcete pro jeho podporu skutečně něco skvělého, bližší informace o obou produktech najdete zde…→Matol Km© a JC TONIC©

Je to samozřejmě jen a jen na vás, jak se rozhodnete.

Pokud se vám článek líbil, prosím sdílejte jej se svými přáteli

vegetables-140917_640.jpg

6 tipů k šťastnějšímu životu

Nečekejte, až vám život proklouzne mezi prsty, a pusťte se do splnění svých snů

 

6 UŽITEČNÝCH TIPŮ, JAK NESNÍT O SVÉM ŽIVOTĚ, ALE ŽÍT SVÉ SNY

Motto: Nezměníte politiku, jiné lidi, ani počasí, ale můžete změnit sebe. Třeba i tím, že se pustíte do plnění svých snů.