Motto: V životě můžete dosáhnout čehokoliv, máte-li odvahu o tom snít, inteligenci vytvořit plán  a vůli dotáhnout ten plán do konce

 

POZNEJTE  6  OSVĚDČENÝCH TIPŮ, JAK DOSÁHNOUT USKUTEČNĚNÍ SVÝCH SNŮ

 

9 věcí, které vám pomohou k úspěchu

man-1071772_640.jpg

Myslím si, že každý člověk může být ve svém životě nějakým způsobem úspěšný. Možná si někdo pod pojmem úspěch vybaví některou z celebrit, úspěšného podnikatele, umělce, sportovce…

Avšak úspěch není jen výsadou výše uvedených. Existuje nespočetné množství i drobnějších úspěchů, kterých může dosáhnout takřka kdokoliv. Proč ne třeba i vy?

Úspěchem může být kupříkladu vystudování vysoké školy někým, kdo na střední škole zápasil s trojkami, zaběhnutí maratónu člověkem, který před lety s problémy uběhnul pár set metrů atd. Prostě za tímto pojmem je schováno nesčetně možností umu, znalostí, schopností a hlavně vytrvalosti…

K dosažení menších úspěchů častokrát možná ani není potřeba mnoho. Stačí troška píle a pevné vůle. Nicméně k dosažení větších úspěchů už je toho třeba daleko více.

Třeba vás bude inspirovat a pomůže vám takový menší přehled věcí, které by měly být charakteristické pro úspěšné lidi. A možná budete překvapeni zjištěním, že ne mnoho úspěšných lidí tyto věci zná a plně využívá.

Co je důležité k úspěchu

1/ Pracovitost – jeden z nejdůležitějších „stavebních kamenů“ úspěchu. Úspěšní lidé jsou povětšinou „hraví workoholici“ a práce je baví. To, co dělá lidi skvělými, není jen talent, ale hlavně práce. Dobrá pracovní morálka je společným jmenovatelem většiny úspěšných lidí. Pracovitost se vám prostě vyplatí.

2/ Vytrvalost – zásadní vlastnost, bez které je dlouhodobější úspěch prakticky nemyslitelný. Je třeba být vytrvalý i přes různá selhání, odmítnutí a různé strachy. Nikdy se nevzdávejte, neustupujte a nedívejte se zpátky. Úspěch je nikdy nekončící cesta.

3/ Nadšení – povětšinou je třeba prozkoumat mnoho cest, než člověk najde tu pravou. Častokrát je třeba věřit svému instinktu, vnitřnímu volání, následovat své srdce. Hlavně dělejte vše s láskou.

4/ Zaměření (fokus, specializace) – je dobré zaměřit se na jednu věc. Pokud ji budete dělat dobře, přinese vám to uspokojení a také sebedůvěru. Zpočátku bude zřejmě váš „rozhled“ širší a budete hledat to, co vám nejvíce sedí a co vás také naplňuje. Avšak pro větší úspěch je potřeba se zaměřit na jednu věc a té věnovat veškerou koncentraci a soustředění. A také eliminovat rušivé elementy.

5/ Umění donutit se – znamená překonat stavy, kdy se vám nechce, pracovat občas až na hranici svých možností. Naplánujte si cíle, které vás donutí k činnosti. Nastavte si termíny, které vás donutí k disciplíně a budou vaším hnacím motorem.

6/ Kreativita a nápaditost – je dobré vycházet z nápadů a podnětů, které vycházejí z každodenních problémů. Všímejte si, rozhlížejte se, naslouchejte, komunikujte se zkušenějšími. Půjčete si nápad a zabudujte jej do svého konceptu, propojujte různé věci. Chyby a selhání jsou přirozené a vlastně i potřebné, protože díky nim se můžete stále zdokonalovat a dosáhnout skutečně velkých úspěchů. Zapisujte si nápady, jako to dělají úspěšní lidé.

7/ Sebezdokonalování – snažte se být dobrý v tom, co děláte. Stále se zdokonalujte a zaměřte se na to být co nejlepší a dělat nejlépe jak umíte. Trénujte a opakujte. Soustřeďte se na své silné stránky a snažte se ubírat postupně chyb a nedokonalostí.

8/ Pomoc druhým – pomáhejte druhým a snažte se být užiteční. Pokud tak budete činit, přinese vám to štěstí, uznání, důležitost, spokojenost. Pomoc druhým je způsob, jak lidé skutečně zbohatnou.

9/ Odpovědnost za sebe – pokud chcete být skutečně úspěšní, musíte mít odvahu přijmout plnou odpovědnost za svůj život, za své výsledky. Pokud se vám něco nedaří, nevymlouvejte se, ale zaměřte se spíše na problém a jeho řešení. Potom se seberte a pokračujte a ze situace si vezměte ponaučení a to dobré. Co je nepotřebné a nefunkční, to odhazujte…

Ne každý je v životě úspěšný, ale každý může být…!

Napište mi o svých úspěších, případně o svých plánech. Pokus se vám článek líbil, sdílejte jej prosím se svými přáteli.

landscape-mountains-nature-man.jpg

6 tipů k šťastnějšímu životu

Nečekejte, až vám život proklouzne mezi prsty, a pusťte se do splnění svých snů

 

6 UŽITEČNÝCH TIPŮ, JAK NESNÍT O SVÉM ŽIVOTĚ, ALE ŽÍT SVÉ SNY

Motto: Nezměníte politiku, jiné lidi, ani počasí, ale můžete změnit sebe. Třeba i tím, že se pustíte do plnění svých snů.