Motto: V životě můžete dosáhnout čehokoliv, máte-li odvahu o tom snít, inteligenci vytvořit plán  a vůli dotáhnout ten plán do konce

 

POZNEJTE  6  OSVĚDČENÝCH TIPŮ, JAK DOSÁHNOUT USKUTEČNĚNÍ SVÝCH SNŮ

 

Děláte závody s hodinami? Riskujete zdraví a život...

stress-864141_640.jpg

Hodiny jsou samozřejmě důležité. Ukazují vám (tedy pokud správně jdou) přesný čas. Špatné je však, když jim dovolíte, aby se staly vašim pánem a nutily vás k neustálému spěchu. Potom se stanou něčím, co vás doslova mučí. Jsou schopny vás zničit, ohrozit vaše zdraví a život.

 

Jeden známý citát, pronesený lékařem, říká: „Kdybychom některé práce odsouvali na zítřek, značně by se zvýšila šance, že se zítřka dožijeme.“ Byl myšlen jako reakce na otázku, která mu byla položena, jak prodloužit lidský život…

Určitě mnozí z vás namítnou, že mají prostě stále tolik věcí na práci! Samozřejmě. Nicméně na nemocniční posteli či v hrobě se určitě nepracuje líp! Je prokázáno, že mnoho lidí umírá následkem každodenní honičky a stresu, jež si sami vnutili stálým závodem s hodinami.

Poselství těch, kteří závodu podlehli

Možná je to nyní trošku cynické tvrzení, nicméně ti lidé možná přece jen nezemřeli nadarmo – pokud si vezmeme poučení z jejich smrti následkem neustálého stresu a přepínání.

Jak jste na tom vy? Také se necháváte svou prací a závazky tyranizovat natolik, že neustále zápolíte s hodinami? Potom raději přemýšlejte, jak s tím udělat konec, abyste se neuštvali do hrobu!

Spirála vedoucí k nemoci se roztáčí…

Ty hodiny totiž na vás budou vyvíjet stále větší tlak, budou na vás působit jako nějaký mučicí nástroj, který vás bude trápit a nenechá vás vydechnout. Bude vás čím dál více štvát, přijdou zklamání, frustrace a rozladění. Budete si dělat starosti a ty budou stále větší.

Tento problém však není jen záležitost psychická. Mnoho lidí, které závod s časem pohltí, nemají potom dostatek času na pohybové aktivity, sport, případně na dovolenou. Naopak mají tendenci se nezdravě stravovat, jedí ve spěchu potraviny typu „fast food“. A tím svému zdraví rozhodně neprokazují dobrou službu. Naopak.

I já jsem měl svůj závod s hodinami

Přiznám se, že jsem léta také vedl něco jako závod s časem. Stále jsem něco nestíhal, žil v permanentním stresu a nervozitě, co mne čeká v dalších dnech. Hodně k tomu přispělo i předchozí zaměstnání, které mi působilo spíše deprese, než uspokojení z práce. Výsledkem bylo, že jsem dostal vřed na dvanáctníku.

Potom jsem konečně usoudil, že takhle to dál nejde. Vyměnil jsem zaměstnavatele, upravil životosprávu a míru stresu. A také se začal věnovat zdravému životnímu stylu a bylinám. Výsledkem bylo, že jsem už 21 let neměl nemocenskou…

Úspěšní lidé žijí jinak   

Skuteční lidé úspěchu povětšinou nežijí podle klasických hodin, ale spíše podle těch přesýpacích. Berou svoje úkoly jako pomyslná zrnka písku v přesýpacích hodinách, jež padají stabilním tempem a jedno po druhém beze spěchu…  

Ano, i oni kolikrát, když je potřeba, pracují přes noc či o víkendech. Nicméně je to převážně činnost, která je baví a naplňuje, a nečiní ji pod extremním časovým tlakem. U takových lidí vyvolává ciferník jejich hodin spíše úsměv.

Jestliže svůj závod s hodinami zastavíte, dříve než vás k tomu donutí nemoc či smrt, můžete si žít šťastně dál. Poté třeba zažijete tajemství úspěšných lidí, kteří dosáhnou svých cílů, aniž by se museli stále dívat na hodinky.

stress-540820_1280.jpg

6 tipů k šťastnějšímu životu

Nečekejte, až vám život proklouzne mezi prsty, a pusťte se do splnění svých snů

 

6 UŽITEČNÝCH TIPŮ, JAK NESNÍT O SVÉM ŽIVOTĚ, ALE ŽÍT SVÉ SNY

Motto: Nezměníte politiku, jiné lidi, ani počasí, ale můžete změnit sebe. Třeba i tím, že se pustíte do plnění svých snů.