Motto: V životě můžete dosáhnout čehokoliv, máte-li odvahu o tom snít, inteligenci vytvořit plán  a vůli dotáhnout ten plán do konce

 

POZNEJTE  6  OSVĚDČENÝCH TIPŮ, JAK DOSÁHNOUT USKUTEČNĚNÍ SVÝCH SNŮ

 

Jste sami sebou... anebo vás pohltila nová doba?

man-1069219_640.jpg

Není skutečně jednoduché v dnešní době zůstat sám sebou a být přirozený a harmonický. Na jedné straně většině lidí přibývá peněz a tím i určitého blahobytu, na druhé straně nám tato doba přináší i různá úskalí, problémy a strachy.

Ano, v posledních desetiletích myslím přibývá lidí, kteří jakoby bloudili životem bez životních cílů, zato s různými obavami ze všeho možného.

Nebudeme si nic nalhávat. Už v dobách dávného Říma se nosilo rčení, že je třeba dát lidem chléb a hry, aby byli spokojení a nepřemýšleli moc nad strázněmi života. Již tenkrát vládcové dobře věděli, že pokud lidem nedopřejí obživy a zábavy, lid se semkne, hrozí vzpoury a rebelie, a to bylo to poslední, co by potřebovali. Prostě lidé byli jen takovými figurkami na šachovnici, kterými pohybovali mocní tehdejšího světa.

Dnešní století je technologicky úplně někde jinde, filozofie, jak lidem vládnout a jak je ovládat však zůstala stejná. V každém menším městě je supermarket (či hypermarket), kde můžete autem přijet až takřka ke vchodu a nakoupit si třeba na 14 dní, reklamy v televizi vás každý den bombardují reklamami na báječné chutné věci, které tam dostanete.

A co se týká zábavy – televize vám bezustání přináší tolik „zábavy“, že byste u ní klidně mohli vysedávat od rána do večera.

Přesto, ač se to zdá být naprostým paradoxem (jelikož v dávných staletích byl život určitě náročnější, než nyní), stále více přibývá lidí, kteří mají psychické problémy, propadají depresím, stávají se pacienty onkologických, kardiologických a interních oddělení nemocnic.

Dokážete odolat nástrahám nové doby?

Nedělejme si iluze, že přijde někdo s kouzelným proutkem a rázem se všechno změní. Nikoliv. Výrobci potravin stále budou vyrábět poživatiny tak, aby na tom co nejvíce vydělali (a ne aby lidem co nejvíce chutnaly a byly co nejzdravější), televize bude produkovat i nadále dávky bezduché zábavy, protože lidé si ji přece oblíbili.

Nyní možná řada z vás namítne, že život už je prostě takový a vy s tím moc nenaděláte.

Není to pravda. Každý má volbu, zda se nechá pohltit trendem nové doby a žít jako většina, nebo prostě začne ve svém životě uplatňovat nové návyky a změní svůj život. Nemusí to být nutně nějaký radikální skok, můžete postupovat krok po kroku. Jsem přesvědčen, že se váš život změní pozitivním směrem.  Stejně, jako ten můj.

Také jsem léta žil v neustálém stresu z toho, co mne potká v budoucnosti, nervoval se u televizních zpráv, nezdravě jsem se stravoval, dělal jsem práci, která mne nenaplňovala a byla navíc špatně hodnocená. Výsledkem byl vřed na dvanáctníku a časté jiné zdravotní a psychické problémy.

Jednoho dne jsem se rozhodnul, že takto dál žít nechci a udělal jsem řadu razantních kroků. Vyměnil jsem zaměstnání, místo zpráv jsem začal číst knihy, upravil jsem stravu a začal užívat bylinky. Začal jsem více jezdit do přírody a na hory.

Dnes mohu konstatovat, že všechny ty kroky měly smysl. Již více než 20 let jsem neměl nemocenskou, dělám práci, která mne baví, díky množství přečtených knih jsem nakonec našel odvahu splnit si svůj sen a napsal a vydal jsem zatím dvě knihy (třetí připravuji).

Je to vše jen o odhodlání něco udělat se svým životem a samozřejmě i o odvaze to realizovat a vydržet.

Rozhodnutí je na vás

Bylo by naprosto naivní si myslet, že někdy v budoucnu přijde doba, kdy lidé nebudou mít nad sebou elitu, která ovládá světové dění. Ovšem každý má volbu, zda se stane či nestane „otrokem moderní doby“. Pro ty, kteří se jí rozhodli nepodlehnout, možná bude inspirací pár rad, jak na to:   

1/ Nepoddávejte se tolik strachu z budoucnosti. Stejně ji povětšinou neovlivníte, a věčným stresováním, co vás čeká, si akorát uberete radosti ze života a přivodíte nějakou nemoc.

2/ Přestaňte sledovat zprávy v televizi. Tam vás povětšinou čekají akorát negativní informace a nic podnětného. Nějaké milé zvířátko to rozhodně nezachrání. A vůbec – omezte sledování televize a dejte přednost třeba knize, nebo setkání s přáteli.

3/ Změňte své myšlení. Nenechte se ovládat názory většiny, že potřebujete stále nové věci, televize, mobily, auta atd.

4/ Upravte svůj jídelníček a životosprávu. Omezte konzumaci konzervovaných a trvanlivých jídel, cukru atd. Nebudu to více rozebírat, informací o rozumné stravě je na internetu dost.

5/ Nehrajte se svým zdravím ruskou ruletu. Strmou řadou přibývá onkologických onemocnění, infarktů a mozkových příhod. Věnujte se proto více svému zdraví, prevenci, detoxikaci. Zajímejte se o bylinky, které by vám mohly pomoci, o bylinné produkty, případně o potravinové doplňky, které napomáhají zdraví.  

6/ Alespoň jednou za měsíc (nebo lépe častěji) si vyčleňte jeden den jen pro vás, nebo vaši rodinu. Vypněte mobil, relaxujte, zajeďte si na výlet nebo dělejte to, co vás baví. Samozřejmě mimo dovolenou, která by měla být samozřejmostí.

7/ Vyhýbejte se negativním lidem, pomlouvačům, manipulátorům. Tíhněte k pozitivně smýšlejícím a podobně naladěným lidem.  

8/ Berte s velkou rezervou valnou část médií, která jsou ovlivňována právě mocnými tohoto světa. Naprostou většinu médií ovlivňují jejich majitelé k obrazu svému. Jak kdosi trefně napsal – v médiích jsou pravdivé jen zprávy ze sportu.

9/ Hlavně – zamyslete se nad tím, co vám na současném životě nesedí (či vadí) a rozhodněte se, jaký život chcete žít. Samozřejmě nezůstávejte jen u toho zamyšlení a jednejte…   

 

man-1181873_1280.jpg

6 tipů k šťastnějšímu životu

Nečekejte, až vám život proklouzne mezi prsty, a pusťte se do splnění svých snů

 

6 UŽITEČNÝCH TIPŮ, JAK NESNÍT O SVÉM ŽIVOTĚ, ALE ŽÍT SVÉ SNY

Motto: Nezměníte politiku, jiné lidi, ani počasí, ale můžete změnit sebe. Třeba i tím, že se pustíte do plnění svých snů.